• Lokalita: Praha
  • Specializace: Aikido, Iaido, Jutsu
  • Tech. stupně: Aikido 5.Dan (Aikikai), 4.Dan Kyusho, KTCP-1
  • Kontakt: miroslav.brozicek@kyusho-czech.cz

Moje cesta ke Kyusho

S pro mě srozumitelným Kyusho jsem se poprvé setkal v roce 2007 na semináři zahraničního učitele H. Engelkese (Švédsko), insturktora KI a učitel Aikido i Iaido. Zde jsem ihned rozpoznal, že tato tajemství jsou blízko a dají se naučit. Z toho vyplynul logický vstup do KI, organizace která přinesla Kyusho mě a tím pádem i do ČR. Od té doby prošli naším dojo snad všichni „kjušáci“ v ČR, kteří budují dál Kyusho s námi, nebo upadli v zapomnění, odešli do jiné organizace, založili svou skupinu, no prostě každý si našel své DO (z jap. cesta).

Moje mise

Lidské tělo mě vždy fascinovalo i proto jsem asi studoval biomedicínské inženýrství a tak funkce, aspekty, vlastnosti vitálních bodů (těla) mě zajímají moc a propojení do technik bojových umění je fascinující. Nějak se to vše seběhlo a události mě vystrkaly na pozici hlavního instruktora KICZ. Naštěstí se mi povedlo obklopit dalšími šikovnými instruktory z celé ČR, ale i SR. Práce s těmito lidmi (i nově příchozími) je motivující a předávání znalostí je motor co mě žene stále vpřed. Moje mise a v podstatě filozofie je spojování lidí napříč bojovými styly a sdílení znalostí stěmito lidmi, oni ode mne já od nich. Ve finále se stejně všichni shodujeme že naše techniky jsou stejné nebo aspoň hodně podobné a principy vysvětlujeme opět podobně a zákonitosti boje jsou vesměs stejná.
Na lidském těle je nespočet míst, které funkci těla více či méně ovlivňují a vědění a objevování těchte souvislostí je stáel fascinující a tajemné. Proto mě zajímá bojová stránka, masážní nebo také zdravotní a v neposlední řadě i intimní aplikace. Ty bojová stánka Kyuhso se dá rozvést do mnoha směrů, jako např. bleskové útoky, sebeobrana, sebeobrana pro ženy a děti, KTCP – program pro výkonné složky, a další.

Moje Kyusho mise spočívá i v tom, že vedu semináře v ČR na Slovensku ale i v zahraničí Holansko, Portugalsko, Španělsko, Německo a snažím se tak spojit lidi napříč bojovým stylem a národem, jazykem a mentalitou a co víc, je to dost návykové a zábavné.